РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000430060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolesnik Yu. M. 
Тhe reaction of the neuroendocrine hypothalamus on intermittent hypoxia in rats with streptozotocine-induced diabetes / Yu. M. Kolesnik, E. V. Kadzharyan, A. V. Abramov, O. V. Melnikova // Клініч. фармація. - 2013. - 17, № 4. - С. 41-44. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Вплив стресу призводить до активації гіпоталамо-гіпофізарно-адренокортикальної системи. Центральною ланкою її є нейроендокриноцити, що синтезують кортикотропін-рилізінг-гормон (кортиколіберин), а також похідне проопіомеланокортину - бета-ендорфін. Мета дослідження - встановлення особливостей синтезу кортиколіберину та бета-ендорфіну нейронами медіального дрібноклітинного суб'ядра паравентрикулярного ядра (ПВЯ) в разі розвитку експериментального діабету та під час поєднання переривчастої гіпоксії. Дослідження проведено на 30 самцях щурів лінії Вістар вагою 230 - 250 г. Цукровий діабет (ЦД) моделювали однократним введенням стрептозотоцину в дозі 50 мг/кг. Кортикостерон та інсулін у сироватці крові визначено за допомогою імуноферментного методу, а рівень глюкози крові - за допомогою глюкозоксидазного методу. Переривчасті гіпоксичні тренування проведено у барокамері 6-годинною експозицією на "висоті" 6000 м (pO2 = 9,8 %) протягом 15 днів. Нейропептиди визначено за допомогою імунофлюоресцентного методу. Розвиток діабету протягом 4-х тижнів призводив до стійкої гіперглікемії, гіпоінсулінемії та підвищення рівня кортикостерону більш ніж у 2,5 рази. Імунореактивність до кортиколіберину у ПВЯ збільшувалась приблизно у 2,1 рази, а концентрація кортиколіберину у зоні імунореактивності підвищувалась у 3,7 рази. Питома площа імунореактивності до бета-ендорфіну зростала у 2,6 рази, а концентрація бета-ендорфіну - у 3,8 рази. В результаті розвиток ЦД призводив до збільшення питомого вмісту кортиколіберину в ПВЯ у 8 разів, а бета-ендорфіну - у 10 разів. Гіпоксичні тренування зменшували площу імунореактивності до кортиколіберину на 64 %, а до бета-ендорфіну - на 53 %. Концентрація у нейронах кортиколіберину знижувалась на 47 %, а бета-ендорфіну - на 35 %. Відповідно вміст кортиколіберину у ПВЯ зменшився на 80 %, а бета-ендорфіну - на 69 %. Гіпоксичні тренування діабетичних тварин викликають зниження активності стрес-лімітуючої бета-ендорфінергічної системи в меншій мірі, ніж кортиколіберинергічної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р627-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського