РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000430065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fedosov M. I. 
Тhe pathogenetic substantiation of efficiency of drug correction of the experimental reperfusion syndrome by combined application of proteolysis inhibitors and antioxidants / M. I. Fedosov, L. V. Anisimova, A. V. Kubyshkin // Клініч. фармація. - 2013. - 17, № 4. - С. 59-62. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Останнім часом для лікування реперфузійного синдрому (РС) все частіше рекомендується використання інгібіторів протеолізу та антиоксидантів. Це пов'язано з тим, що на сучасному етапі патогенез РС, як і більшості критичних станів, розглянуто з позицій розвитку синдрому системної запальної реакції, під час якої виникає надмірна активація протеолітичних ферментів, прозапальних цитокінів та інших медіаторів запалення. У зв'язку з цим представляється доцільним одночасний вплив на перелічені ланки патогенезу. Однак, на сьогоднішній день можливість одночасного застосування вказаних препаратів з метою потенціювання їх ефекту і одночасного впливу на різні ланки патогенезу РС, а також їх вплив на реакції цитокінового гомеостазу вивчено недостатньо. Мета дослідження - патогенетичне обгрунтування ефективності поєднаного застосування інгібіторів протеолізу і антиоксидантів для медикаментозної корекції експериментального РС. РС моделювали шляхом накладення гумових джгутів на обидві задні кінцівки щурів на рівні пахової складки строком на 6 годин. Лікування проведено посерійно з використанням інгібіторів протеолізу (препарату "Гордокс" у дозі 20000 ОД/кг), антиоксидантів (препарату "Корвітин" у дозі 10 мг/кг) та їх комбінації у відповідних дозах. Одержані результати показали, що під час одночасного застосування інгібіторів протеолізу і антиоксидантів для медикаментозної корекції експериментального РС відзначається найбільш ефективне зниження сумарної протеолітичної активності і концентрації основних прозапальних цитокінів у сироватці крові у порівнянні з ефектами від монотерапії, що обумовлено одночасним впливом на кілька основних патогенетичних ланок РС і покращанням ефекту від використаних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52 + Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського