РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000430369<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карпенко О. В. 
Стимулювання росту злакових рослин поверхнево-активними рамноліпідами / О. В. Карпенко, Н. І. Корецька, Н. С. Щеглова, І. В. Карпенко, В. І. Баранов // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 6. - С. 94-99. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено вплив біогенних поверхнево-активних речовин, що синтезуються культурою Pseudomonas sp. PS-17, зокрема рамноліпідного біокомплексу, на ріст злакових рослин - пшениці та ячменю на ранніх стадіях вегетації, а також його дію на ефективність індоліл-3-оцтової кислоти. Вплив рамноліпідного біокомплексу на ростову активність пшениці озимої та ячменю ярого вивчали у вегетаційних (піщана культура) та польових дослідах за передпосівного оброблення насіння його розчинами різних концентрацій. Для дослідження механізму дії поверхнево-активного рамноліпідного біокомплексу на ріст рослинних клітин шляхом розтягнення використовували специфічний біотест на відрізках колеоптилів пшениці. Встановлено стимулювальний вплив рамноліпідного біокомплексу на ріст злакових рослин, а також його оптимальні концентрації для застосування під час передпосівного оброблення насіння: для пшениці озимої - 10 мг/л, для ячменю ярого - 50 мг/л. Використання рамноліпідного біокомплексу сприяло збільшенню сухої маси надземної частини пшениці на 16 %, ячменю - на 18 % порівняно з контролем (<$E Р~symbol Г~0,05>). Ефективність його дії доведено також у польовому експерименті - за передпосівного оброблення насіння ячменю ярого вегетативна маса рослин була в середньому на 34,0 % більшою за контрольну (<$E P~symbol Г~0,05>). Одержані результати свідчать про перспективи практичного застосування рамноліпідних поверхнево-активних речовин як екологічно безпечних стимуляторів росту злакових рослин у сучасних технологіях рослинництва. Вони також можуть бути корисними у разі створення комплексних препаратів з індоліл-3-оцтовою кислотою та, ймовірно, і з іншими фітогормонами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-272.53 + П212.7-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського