РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000436176<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Самойлов А. М. 
Динаміка чисельності діазотрофів у кореневій зоні ізогенних за генами Vrn ліній пшениці / А. М. Самойлов, В. В. Жмурко // Мікробіол. журн.. - 2012. - 74, № 5. - С. 92-98. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У польовому досліді визначено зміну чисельності діазотрофів та нітрогеназної активності у кореневій зоні ізогенних моногенодомінантних за генами Vrn ліній пшениці впродовж онтогенезу від фази кущіння до фази колосіння. Чисельність діазотрофів та активність нітрогенази в онтогенезі зростали у всіх ліній незалежно від їх генотипу. У озимого сорту, рецесивного за всіма локусами Vrn, який не переходив до колосіння, зазначені показники були нижчими, ніж у ліній ярого типу розвитку - Vrn-A1, Vrn-B1 та Vrn-D1. Серед ярих ліній більшість показників були нижчими у рослин лінії Vrn-B1, які значно пізніше переходили у фазу колосіння, ніж лінії Vrn-A1 та Vrn-D1. Зроблено припущення, що відмінності за інтенсивністю азотфіксації та чисельністю діазотрофів у ризосфері пшениці різних ліній пов'язані зі станом локусів генів Vrn - домінантним чи/або рецесивним. Вірогідно, що вони, опосередковано, через зміну інтенсивності метаболічних процесів у ліній, впливають на склад та інтенсивність кореневих виділень, що обумовлює різний рівень асоціативної азотфіксації у досліджуваних ліній.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського