РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000438553<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гузь А. Н. 
О построении основ механики разрушения материалов при сжатии вдоль трещин / А. Н. Гузь // Приклад. механика. - 2014. - 50, № 1. - С. 5-88. - Библиогр.: 214 назв. - рус.

Проаналізовано основні результати щодо створення основ механіки руйнування матеріалів за умов стиску вздовж тріщин в однорідних матеріалах з тріщинами та в неоднорідних (композитних) матеріалах з тріщинами на межах розподілу. Розглянуто результати, які одержано в межах пружних, пластичних і в'язкопружних моделей деформівних тіл. Оглядова стаття складається з трьох частин. В першій частині проаналізовано створення базової концепції, яка визначає старт (початок) руйнування як механізм локальної втрати стійкості стану рівноваги в околі тріщин, які розташовані в одній площині або в паралельних площинах. Також сформульовано критерій руйнування та основні проблеми, які виникають в даному напрямку механіки руйнування. Наведено два базові підходи до створення основ механіки руйнування за умов стиску вздовж тріщин. Перший підхід, так зване балочне наближення, заснований на різних прикладних теоріях стійкості тонкостінних систем (включаючи гіпотези Бернуллі, Кірхгофа - Лява, типу Тимошенка та інші гіпотези). Перший підхід є суттєво наближеним та вносить неусувну помилку під час визначення напружень. Другий підхід базується на основних співвідношеннях та методах тривимірної (3D) лінеаризованої теорії стійкості деформівних тіл у разі скінченних (великих) та малих докритичних деформацій. Другий підхід не вводить основних помилок, які характерні для першого підходу, та дозволяє одержувати результати з точністю, яка прийнята в механіці. Друга частина присвячена короткому аналізу основних результатів, які одержано в межах першого наближеного підходу, та більш детальному аналізу основних результатів, які одержано в межах другого строгого підходу (в межах тривимірної лінеаризованої теорії стійкості деформівних тіл за умов скінченних (великих) і малих докритичних деформацій). У випадку другого строгого підходу розглянуто точні розв'язки для тріщин, що розташовані в одній площині та взаємодіють поміж собою, розв'язки для тріщин, що розташовані в різних паралельних площинах і взаємодіють поміж собою, та проаналізовано результати для деяких конструкційних матеріалів. У третій частині наведено нові результати для тріщин, що розташовані в різних паралельних площинах і взаємодіють поміж собою, для випадку дуже малої відстані між площинами, включаючи також випадок, коли вказана відстань прямує до нуля (в асимптотичному сенсі). Ці результати можна розглядати як граничний перехід від другого строгого підходу (тривимірна лінеаризована теорія пружної стійкості) до першого підходу (так зване балочне наближення). В такий спосіб оцінюється точність результатів в межах першого підходу та встановлюється структура граничних умов біля вершини тріщини в межах так званого балочного наближення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.22 + В251.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського