РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000439154<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біницька К. М. 
Вищі педагогічні школи Республіки Польща у часи активного реформування (90 рр. ХХ ст. - початок ХХІ ст.) / К. М. Біницька // Неперерв. проф. освіта: теорія і практика. - 2012. - № 3/4. - С. 111-116. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано діяльність вищих педагогічних шкіл міст Бігощ, Жешув, Краків і Слупськ у часи активного реформування освіти (1990 рр. - початок ХХІ ст.) Республіки Польща. Зазначено, що істотним наслідком з „реформування устрою” для системи підготовки вчителів у вищих педагогічних школах стали зміни у формах фінансування закладів, зокрема було офіційно дозволено створювати приватні навчальні заклади, здійснювати у державних ВНЗ оплату за надання деяких освітніх послуг, одержувати державним ВНЗ широку академічну автономію. Розглянуто зміни в організаційній структурі вищих педагогічних шкіл згаданих вище міст, здобуття ними статусів академій та університетів. Наголошено про впровадження в цей період нових напрямів і форм підготовки майбутніх вчителів і розвиток наукової діяльності в зазначених закладах освіти. Констатовано, що вищі педагогічні школи за досліджуваний період пройшли складний шлях розвитку та реорганізацій від педагогічного закладу, який надавав освітні послуги для однієї педагогічної спеціальності до багатопрофільних ВНЗ: академій та університетів, які проводять підготовку фахівців не тільки з педагогічних спеціальностей, але й по багатьом іншим спеціальностям відповідно до вимог ринку праці. Система вищої педагогічної освіти в Республіці Польща в цей період була однією з галузей суспільного життя, яка найбільш динамічно розвивалася.

Проанализирована деятельность высших педагогических школ городов Бигощ, Жешув, Краков и Слупск во времена активного реформирования образования (1990 гг. - начало XXI в.) Республики Польша. Указано, что существенным следствием из „реформирования устройства” для системы подготовки учителей в педагогических школах стали изменения в формах финансирования учреждений, в частности было официально разрешено создавать частные учебные заведения, осуществлять в государственных ВУЗ оплату за предоставление некоторых образовательных услуг, получать государственным ВУЗ широкую академическую автономию. Рассмотрены изменения в организационной структуре высших педагогических школ упомянутых выше городов, получения ими статусов академий и университетов. Отмечено о внедрении в этот период новых направлений и форм подготовки будущих учителей и развитие научной деятельности в указанных учебных заведениях. Констатировано, что высшие педагогические школы за исследуемый период прошли сложный путь развития и реорганизаций от педагогического заведения, который предоставлял образовательные услуги для одной педагогической специальности, до многопрофильных ВУЗ: академий и университетов, которые проводят подготовку специалистов не только по педагогическим специальностям, но и по многим другим специальностям в соответствии с требованиями рынка труда. Система высшего педагогического образования в Республике Польша в этот период была одной из отраслей общественной жизни, которая наиболее динамично развивалась.

The activity of higher pedagogical schools of cities: Bigosch, Krakuv, Zheshuv, Slupsk, in the days of active reformation (90-s of the XX century at the beginning of the XXI century) of Republic of Poland is analyzed in the article. The organizationalstructure of establishments is studied and changes which took place with the establishments in this period are analyzed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського