РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000439488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коломієць М. В. 
Вплив рекомендованої терапії хворих із хронічною серцевою недостатністю на обмін ксантинів / М. В. Коломієць // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити вплив рекомендованої терапії хворих із хронічною серцевою недостатністю (ХСН) на обмін ксантинів. Обстежено 41 хворого на ХСН I, НА, IIБ та III стадій, I - IV ФК за NYHA, віком від 49 до 89 років. Залежно від наявності або відсутності супутньої хронічної хвороби нирок (ХХН) хворих розділили на групи: основна - 31 пацієнт із ХСН і супутньою ХХН II - V стадії, група порівняння - 10 хворих на ХСН без ХХН. Оцінку обміну ксантинів проведено шляхом визначення рівнів сечової кислоти сироватки крові за допомогою біохімічного методу (ферментативний колориметричний тест). У хворих, які одержували діуретики, концентрація сечової кислоти в сироватці крові склала (<$E412,5~symbol С~109,8>) мкмоль/л до лікування і (<$E431,2~symbol С~110,1>) мкмоль/л після лікування, що підтверджує негативний вплив діуретичної терапії на обмін ксантинів. Суттєвого зниження рівня сечової кислоти сироватки крові у хворих, які у складі комплексної терапії приймали <$Ebeta>-адреноблокатори, виявлено не було: (<$E399~symbol С~151>) мкмоль/л до лікування та (<$E391~symbol С~148>) мкмоль/л після лікування. У групі пацієнтів, які одержували інгібітори АПФ, середній рівень сечової кислоти склав (<$E443,4~symbol С~98,1>) мкмоль/л до лікування і (<$E421,9~symbol С~84,5>) мкмоль/л після лікування, у той час як у групі хворих, що приймали лосартан, - (<$E389,2~symbol С~98,5>) мкмоль/л до лікування та (<$E340,4~symbol С~81,8>) мкмоль/л після лікування. Зниження концентрації сечової кислоти в сироватці крові хворих на ХСН і ХХН із безсимптомною гіперурикемією під впливом терапії лосартаном залежало від вихідного рівня сечової кислоти (r = 0,46). Висновки: ефект проведеної терапії на обмін ксантинів був більш виражений у хворих без супутньої ХХН. Зниження рівня сечової кислоти більшою мірою відбувалося під впливом терапії лосартаном, що збігається з даними інших авторів і підтверджує його гіпоурикемічний ефект, зумовлений, найімовірніше, унікальною властивістю молекули цієї речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського