РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000439723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Буфан М. М. 
Ефективність застосування урсодезоксихолевої кислоти в комплексному лікуванні хворих на хронічний гастрит із моторно-евакуаторною дисфункцією гастродуоденальної зони / М. М. Буфан // Медицина трансп. України. - 2013. - № 4. - С. 86-92. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність та доцільність застосування урсодезоксихолевої кислоти (УДХК) в комплексному лікуванні хворих на хронічний гастрит (ХГ), поєднаний з дуоденогастральним рефлюксом (ДГР), за результатами динаміки клініко-ендоскопічних, функціональних та імунологічних показників після коригувальної терапії. Обстежено 38 хворих на ХГ на тлі ДГР у стадії загострення. Усі пацієнти рандомізовані у дві групи: I група (основна) - 19 хворих, які, окрім базової терапії, одержували УДХК в дозі 250 мг двічі на день, II група (контрольна) - 19 хворих, котрі одержували комплекс базової терапії. Використовували високоінформативні методи дослідження: загальноклінічні, ендоскопічні, функціональні, імунологічні. Встановлено, що усунення болю та симптомів диспепсії у хворих основної групи, у комплексному лікуванні яких застосовувалась УДХК, відбувалося швидше на 1,5 - 3,2 дня (p << 0,01), ніж у пацієнтів контрольної групи. Регресія ендоскопічних змін полягала в затиханні запальних і дегенеративних явищ у слизовій оболонці шлунка в більшої кількості хворих основної групи (63,2 %) на противагу контрольній групі (31,5 %). Повне усунення або зменшення інтенсивності ДГР відзначено в 96,6 % випадків у хворих I групи та в меншої кількості пацієнтів II групи - лише у 57,9 % випадків. Спостерігали виразну позитивну динаміку показників кислототворчої функції, динамічне зростання вмісту sIgA у шлунковому соку на 97,6 % (p << 0,01), нормалізацію балансу цитокінового профілю крові у хворих основної групи, які одержували УДХК у комплексному лікуванні: рівень TNF-<$E alpha> зменшився на 67,7 % (p << 0,01), рівень IL-2 у крові достовірно знизився (p << 0,01) на 38,3 %, рівень протизапального цитокіну IL-4 достовірно зріс (p << 0,05) на 41,1 % у порівнянні з показниками до лікування. Висновки: застосування УДХК в оптимізованій схемі комплексної терапії хворих на ХГ, зумовлений ДГР, підвищує ефективність лікування шляхом позитивного впливу на функціональні та цитопротективні властивості слизової оболонки шлунка, показники гуморальної ланки імунітету та цитокіновий профіль крові, що сприяє регресії клініко-ендоскопічних виявів захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського