РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000439739<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голінько В. І. 
Порівняльні дослідження захисної ефективності фільтрувальних респіраторів у лабораторних і виробничих умовах / В. І. Голінько, С. І. Чеберячко, М. М. Наумов, Ю. І. Чеберячко // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення захисної ефективності протипилових респіраторів шляхом дослідження за лабораторних і виробничих умов. Визначення коефіцієнта проникнення фільтрувального протипилового респіратора за лабораторних умов виконано за методикою, описаною у ДСТУ EN 143-2002. За виробничих умов концентрацію пилу в повітрі до та після респіратора визначено відповідно до "Інструкції з виміру концентрації пилу на шахтах та обліку пилових навантажень". Коефіцієнт захисту протипилового респіратора за виробничих умов на початку його експлуатації має високий показник, який можна зіставити з аналогічним під час лабораторних випробувань з урахуванням підсмоктування через обтюратор. Однак з часом, за накопиченя пилового осаду та зростання опору диханню, а також через сповзання півмаски під час виконання трудових завдань і необхідності розмовляти, він погіршується за рахунок збільшення підсосу нефільтрованого повітря через нещільність смуги обтюрації. Встановлено, що коефіцієнт проникнення респіратора зі збільшенням концентрації вугільного пилу з часом погіршується за рахунок різкого зменшення пор між волокнами через збільшення осідання крупнодисперсної фракції вугільного пилу, росту опору диханню та додаткового підсмоктування частинок за смугою обтюрації. Визначенно основні причини зниження коефіцієнта захисту респіратора на вугільних підприємствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И183-532

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського