РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000440153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Овчаренко Є. І. 
Прагматика цілеспрямованості vs доцільності в управлінні у системі економічної безпеки підприємства / Є. І. Овчаренко // Економіка. Менеджмент. Підприємництво : зб. наук. пр.. - 2013. - 25 (II). - С. 206-217. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Важливим моментом вивчення властивостей системи економічної безпеки підприємства повинне стати виокремлення та опис процедурних принципів управління у цій системі. Вірне встановлення та опис таких принципів дозволяє здійснювати сутнісні переходи між різними моделями подання системи для більш повного розуміння її сутності. Мета роботи - визначення понятійних ознак та принципів управління у системі економічної безпеки підприємства на фоні зміни ідеологічної основи побудови цієї системи від цілеспрямованості до доцільності дій елементів. Вважається за доцільне залучення теорії функціональних систем до системотворення у царині економічної безпеки підприємства. Теорія функціональних систем належить до біологічного підходу у системології, який пропагує телеономічне розуміння цілі - ціль визначається доцільністю поведінки - людина, як частина соціуму, найчастіше як ціль розуміє свідоме або підсвідоме прагнення до розв'язання проблеми, а не результат розв'язання. Функціональна система здатна до зміни цілі функціонування, якщо пристосовний результат виявляється незадовільним. В цьому разі ця зміна може відбуватися практично миттєво та нескінченну кількість разів. Тому ціль у функціональній системі є динамічним, схильним до багаторазових змін елементом. Навколо неї складно збудувати систему. Це можливо лише у випадку певної усталеності цілі. Більш стійкими елементами системи є інші: функції, що визначені не на основі цілеспрямованості, а на основі доцільності функціонування системи, та поведінкові стереотипи людей, що входять до складу системи. Висновки: цілеспрямована система економічної безпеки підприємства не у змозі справлятися з потоком небезпечних ситуацій через неможливість так швидко змінювати власні цільові орієнтири. Значно більш результативною у цьому сенсі є СЕБП, функціонуюча на основі доцільності дій, а не цілеспрямованості. Таку СЕБП можна створити на основі поведінкового стереотипу як системотворного фактору. Залучення теорії функціональних систем до системотворення у царині економічної безпеки підприємства надає можливість визначити аспекти побудови СЕБП на основі поведінкового стереотипу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.357.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70482 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського