РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000440768<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Панчук С. І. 
Антимікробна активність декаметоксину щодо бактеріальних збудників інфекційного загострення бронхіальної астми / С. І. Панчук, М. І. Гуменюк, В. П. Ковальчук // Медицина трансп. України. - 2014. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення антимікробної активності декаметоксину щодо основних бактеріальних збудників інфекційного загострення бронхіальної астми (БА) й обгрунтування його клінічного застосування у комплексній терапії цього захворювання. Для дослідження використано штами бактерій, виділені із бронхіального секрету пацієнтів з інфекційним загостренням БА. Антимікробну активність досліджених антисептичних розчинів визначали за допомогою методу послідовних серійних розведень у рідкому поживному середовищі. Швидкість загибелі мікробної популяції вивчали в кількісному суспензійному тесті. Дослідження потенціювальної дії антисептичних розчинів на активність антибіотиків проводили в рідкому поживному середовищі, до якого додавали суббактеріостатичні концентрації досліджених розчинів. Встановлено, що у порівнянні із фурациліном усі досліджені збудники інфекційного загострення БА мають вищий рівень чутливості до декаметоксину, зокрема S. aureus і S. epidermidis виявляли у 4 - 5 разів вищий рівень чутливості. Щодо S. pneumoniae бактерицидна активність декаметоксину у порівнянні із фурациліном виявилась у 43 рази вищою (мінімальна бактерицидна концентрація відповідно (<$E1,56~symbol С~0,79>) та (<$E67,14~symbol С~21,07>) мкг/мл). При цьому бактерицидний ефект досягається швидко, вже через 5 хв не виявляється життєздатних S. epidermidis, що прийнятно для практичних умов місцевого використання препарату. К. pneumoniae виявилась більш витривалою до впливу декаметоксину: лише за 1 год К. pneumoniae зменшилася більш ніж у 4 рази, а за 2 год було досягнуто повного знищення збудників. Також встановлено, що за наявності суббактеріостатичної концентрації декаметоксину (1 мкг/мл) зростає протистафілококова активність цефотаксиму та кларитміцину. Висновки: одержані результати дослідження слугують практичним обгрунтуванням доцільності місцевого використання декаметоксину у пацієнтів з інфекційним загостренням БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського