РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000441355<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачук О. В. 
Творчий інтерес у структурі художніх здатностей особистості / О. В. Ткачук // Наука і освіта. - 2011. - № 9. - С. 257-262. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто загальні підходи щодо вивчення місця інтересу в структурі художніх здатностей у творчій діяльності особистості. Зазначено, що інтерес – це зосередженість на певному предметі думок, що викликає прагнення ближче ознайомитися з ним, глибше в нього проникнути, не упускати з поля зору. Наголошено на розходженні понять "інтерес" і "схильність", де схильність – спрямованість на заняття певною діяльністю. Стверджено, що розвиток творчого інтересу обумовлений соціальним оточенням, сферою й характером діяльності не тільки самого суб'єкта, але йінших суб'єктів, що його оточують, процесами, що відбуваються навколо й для суб'єкта, у тому числі процесами навчання й виховання, які мають у своєму розпорядженні особливі сили збудження інтересу, активність прояву в них самої особистості. Зосереджено увагу на емоційному компоненті інтересу. Розкрито проблему "художнього інтересу" та "художньо-творчої активності", які не тільки взаємозалежні з іншими якостями та властивостями особистості, але й взаємообумовлені ними. Виокремлено питання кризи інтересів у підлітковому віці. Зауважено, що три сили – біологічне дозрівання, соціальні умови існування й психологічні структури самої особистості – складно взаємодіють, наслідком чого є поява нових інтенцій, а значить у подальший саморозвиток людини. Констатовано, що творчий інтерес у структурі художніх здатностей особистості визначає певний порядок створення та структурування індивідом власного життєво-творчого світу, діючи в єдності з психофізіологічними, соціальними та іншими факторами.

Рассмотрены общие подходы к изучению места интереса в структуре художественных способностей в творческой деятельности личности. Указано, что интерес - это сосредоточенность на определенном предмете мыслей, которая вызывает стремление ближе ознакомиться с ним, глубже в него проникнуть, не упускать из поля зрения. Отмечены различия понятий "интерес" и "склонность", где склонность - направленность на занятие определенной деятельностью. Подтверждено, что развитие творческого интереса обусловлено социальным окружением, сферой и характером деятельности не только самого субъекта, но и других субъектов, которые его окружают, происходящими вокруг и для субъекта, в том числе процессами обучения и воспитания, которые располагают особыми силами возбуждения интереса, активности проявления в них самой личности. Сосредоточено внимание на эмоциональном компоненте интереса. Раскрыта проблема "художественного интереса" и "художественно-творческой активности", которые не только взаимосвязаны с другими качествами и свойствами личности, но и взаимообусловлены ними. Выделен вопрос кризиса интересов в подростковом возрасте. Отмечено, что три силы - биологическое созревание, социальные условия существования и психологические структуры самой личности - сложно взаимодействуют, приводя к появлению новых интенций, а значит к дальнейшему саморазвитию человека. Констатировано, что творческий интерес в структуре художественных способностей личности определяет порядок создания и структурирования индивидом собственного жизненно-творческого мира, действуя в единстве с психофизиологическими, социальными и другими факторами.

The article analyzes some general approaches to studying the place of interest in the structure of artistic capacities in creative activity of personality.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського