Сіренко А. Є. Формування культури здорового способу життя дитини дошкільного віку як один із основних напрямків реалізації базового компоненту дошкільної освіти / А. Є. Сіренко // Пед. вісн.. - 2012. - № 3. - С. 23-25. - укp.Розглянуто питання створення в дошкільному навчальному закладі (ДНЗ) умов, що гарантують формування та зміцнення здоров'я вихованців. Окреслено мотиви, які лежать в основі вибору здорового способу життя (ЗСЖ), а саме: самозбереження, підпорядкування етнокультурним вимогам, одержання задоволення від самовдосконалення, можливість для самовдосконалення, досягнення максимально можливої комфортності. Наголошено на важливості створення в дошкільних навчальних закладах традицій ЗСЖ, на яких має грунтуватися валеологічна робота. Визначено основні форми роботи щодо їх створення та нагромадження в навчальному закладі. Виявлено умови формування позитивної мотивації до ЗСЖ у дошкільників. Зосереджено увагу на основних положеннях організації та проведення оздоровчо-педагогічних занять, методичних вимогах щодо їх структури та тривалості. Розкрито завдання співпраці всього колективу ДНЗ та батьків вихованців, зокрема таких її учасників, як: завідувача ДНЗ, педагога, психолога, вихователів, медичного персоналу, інструктора з фізичної культури, музичного керівника, керівника гуртка, логопеда, інструктора ЛФК, обслуговуючого персоналу, батьків. Констатовано, що дотримання єдиних вимог до організації здоров'яформувальної роботи з дітьми можна досягти високого коефіцієнту сформованості у кожної окремої дитини культури ЗСЖ, а отже і життєвостійкої та компетентної особистості. Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.354
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж100396 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|