РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000441812<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радул О. С. 
Елементи гігієнічного виховання дітей у східних слов’ян VI - XIII століття / О. С. Радул // Шлях освіти. - 2012. - № 4. - С. 36-40. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто засоби та предмети особистісної гігієни у східних слов’ян VI - XIII ст. та їх використання у вихованні дітей. Відзначено, що давні слов’яни, незважаючи на суворі умови існування, з раннього віку привчали дітей до елементарних правил гігієни. Виявлено знахідки предметів особистої гігієни на всій території розселення східних слов’ян: гребінці, коповушки, нігтьочистки, парфуми. Описано гребінці для жінок і дівчат, гребінки для хлопчиків і чоловіків. Наведено кілька зразків архаїчних зачісок дівчат. Акцентовано увагу на тому, що у кожній хаті біля печі або біля дверей висів умивальник, який влітку виносився з дому. Зазначено, що перше купання дитини відбувалося на другий чи третій день після народження. Засвідчено існування бань, в яких милися „повсякдень”. Отже, у східних слов’ян VI - XIII ст. відповідно до тогочасних умов у вихованні дітей використовували різні засоби гігієни та тримання тіла в чистоті, що підтверджено археологічними і писемними пам’ятками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313.354.5 г + Р128.3 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського