РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443481<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загороднюк І. 
Міжвидова гібридизація і фактори її формування на прикладі теріофауни Східної Європи / І. Загороднюк // Біол. студії. - 2011. - 5, № 2. - С. 173-210. - Бібліогр.: 171 назв. - укp.

Розглянуто явище гібридизації як особливий тип міжвидових стосунків на прикладі ссавців східноєвропейської фауни. Це явище можна тлумачити як відновлення панміксії, так і порушення ізоляції, залежно від рівня еволюційної диференціації популяцій. Різноманіття проявів гібридизації можна звести до шести основних варіантів, розглянутих окремо. Показано, що важливою у розвитку цих явищ є наявність пускових механізмів гібридизації. У випадку з експериментальною (вкл. тваринництво) гібридизацією ключовим фактором є штучне формування репродуктивних пар; за природних умов таким фактором є зміна видових ареалів. Провідну роль у випадку з молодими видами відіграють процеси розселення аловидів у межах поширення їх сестринських видів. Східноєвропейська арена є зоною високої концентрації близьких видів і полігоном розвитку подібних багаторазових експансій та інвазій, пов'язаних із заселенням видами постгляціальних зон (у далекому минулому) або агроландшафтів (у недавньому минулому), а також міграціями фауни внаслідок глобальних змін клімату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*446.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського