РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443560<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цимбалюк О. В. 
Термомеханокінетика високоеластичної деформації гладеньких м'язів шлунково-кишкового тракту щура. I. Динамічні закономірності розтягування гладеньких м'язів шлунка / О. В. Цимбалюк, С. О. Костерін // Біол. студії. - 2012. - 6, № 2. - С. 87-98. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Зазначено, що функціонування травної системи значною мірою обумовлюється механічними властивостями гладеньких м'язів (ГМ), які формують стінки органів шлунково-кишкового тракту. Здійснено кількісний аналіз температурних ефектів на механокінетичних кривих деформація - час (за фіксованих навантажень) і кривих навантаження - деформація (за умови постійного та градуально зростаючого навантаження) кільцевих ГМ шлунка щура. Встановлено, що відносна деформація ([(L - Lп)/Lп]) препаратів - це температурозалежний показник, найбільші значення якого спостерігаються за фізіологічно значущих температур, тоді як температурні зсуви у бік помірного охолодження або нагрівання його знижують. Так, показник відносної деформації [(L - Lп)/Lп] із підвищенням температури на 15 градусів за Цельсієм (від 22 до 37 градусів за Цельсієм) збільшувався у середньому на 23 %. Підвищення температури до 48 градусів за Цельсієм викликало протилежний ефект, спричиняючи зменшення [(L - Lп)/Lп] у середньому на 27 % у порівнянні зі значенням, яке спостережено за температури 37 градусів за Цельсієм. Розрахунок відносної зміни середніх значень коефіцієнта жорсткості виявив, що як помірне охолодження ГМ шлунка (22 градусів за Цельсієм), так і їх нагрівання (48 градусів за Цельсієм) викликає підвищення цього коефіцієнта в межах близько 34 % у порівнянні зі значенням за температури 37 градусів за Цельсієм. Втім, не надто велика термочутливість високоеластичної деформації ГМ шлунка щура вказує на те, що у фізичному сенсі в цьому процесі переважає пасивна складова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23 + Е60*738.821*715.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського