РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Babsky A. M. 
Contribution of perfusion in diffusion-weighted 1H-MRI of intrahepatic and subcutaneous hepatocellular carcinoma in rat / A. M. Babsky, B. Georgel, V. P. Greniukh, N. Bansal // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 5-14. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Неінвазивні методи дослідження карциноми печінки та ракових метастазів у цьому органі залишаються надзвичайно актуальними для вивчення механізмів канцерогенних перетворень, ранньої діагностики й оцінки ефективності хіміо- і радіотерапії. Діекспоненційна модель аналізу дифузійно-градієнтних 1H-зображень магнітно-резонансної томографії (МРТ) гепатоклітинної карциноми (ГКК) надає змогу одержати важливу інформацію про канцерогенні зміни перфузії у капілярах печінки та дифузії молекул води в цій тканині. Швидка (перфузійна) і повільна (дифузійна) складові коефіцієнта дифузії води (КДВ) були розмежовані під час аналізу КДВ у нормальній печінці, ортотопній і підшкірній ГКК. Зображення МРТ реєстрували на горизонтальній установці фірми Varian за умов зовнішнього магнітного поля значенням 9,4 Тл. У ГКК, локалізованій у печінці, швидка складова КДВ (КДВшв), яка становить 38 % загального сигналу пухлини, була нижчою у порівнянні із нормальною печінкою, тоді як повільна складова КДВ не відрізнялась у нормальній печінці та ГКК, локалізованих у печінці та під шкірою. Зниження КДВшв могло бути викликане обмеженням перфузії у невнормованій системі капілярів у пухлині. Таким чином, опубліковані раніше дані (на підставі аналізу мап КДВ чи за допомогою моноекспоненційної моделі обрахунку) про зниження цього показника за умов канцерогенезу були обумовлені в основному сповільненням перфузійних процесів. Одночасний неінвазивний моніторинг КДВ в ортотопній і підшкірній ГКК можна використовувати з урахуванням фізіологічних і метаболічних особливостей канцерогенезу різної локалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського