РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Компанець І. В. 
Вплив мультипробіотика "Апібакт<190>" на продукцію інтерферону й активність 2',5'-олігоаденілат-синтетази в лімфоцитах тимусу щурів за умов гіпоацидності, викликаної омепразолом / І. В. Компанець, С. В. Пилипенко, О. Г. Короткий, Т. П. Карповець, В. В. Нікольська, Л. І. Остапченко, Т. В. Берегова, Д. С. Янковський // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 27-36. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Вивчено продукцію інтерферону (ІФН) лімфоцитами тимусу щурів і активність ІФН-індукованого ферменту 2',5'-олігоаденілат-синтетази (2',5'-ОА-синтетази) за умов гіпоацидності шлункового соку, викликаної введенням омепразолу, а також за сумісної дії омепразолу та мультипробіотика "Апібакт<190>". Встановлено, що на фоні тривалої гіпоацидності шлункового соку продукція ІФН тимоцитами посилюється у <$E2,5~symbol С~1,2> разу у порівнянні з контролем (інтактними тваринами), в цьому разі активність 2,5'-ОА-синтетази знижується на <$E28~symbol С~1,34> %. У тимоцитах тварин із гіпоацидністю, стимульованих фітогемаглютиніном А (ФГА) (20 мкг/мл) і циклофероном (50 мкг/мл) in vitro, збільшується продукція ІФН й активність даного ферменту у порівнянні з нестимульованими клітинами цих же тварин. "Апібакт<190>" на тлі введення омепразолу посилює дію ФГА на продукцію ІФН та 2',5'-ОА-синтетазну активність у тимоцитах. Ймовірно, за умов гіпоацидності шлункового соку стимулюється синтез ІФН лімфоцитами тимусу, що може відбуватися внаслідок активації імунної відповіді за колонізацію шлунка умовно-патогенною мікрофлорою. "Апібакт<190>" проявляє імуномодулюючі властивості, збільшуючи здатність лімфоцитів тимусу до синтезу ІФН у відповідь на екзогенну стимуляцію у щурів з гіпоацидністю шлункового соку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*741.3 + Р413.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського