РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443755<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мерва А. В. 
Вміст Fe, Mn, Cu, Zn, Cd в органах і тканинах коропа за різного вмісту селену у воді / А. В. Мерва, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2008. - 10, № 1/2. - С. 150-155. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зазначено, що вміст мінеральних елементів у тканинах гідробіонтів залежить від біологічних особливостей окремих видів, їх морфофункціональних особливостей, з одного боку, від їх концентрації у воді, з другого. На відміну від наземних тварин, гідробіонти мешкають у воді, де концентрація солей досягає 310 мг/л у прісній і 38 000 мг/л у морській воді. Так, у м'язах костистих риб акумулюється значно більше мінеральних елементів, ніж у м'язах хрящових, причому у морських видів вміст солей завжди є вищим, ніж у прісноводних. Серед костистих морських риб найбільш високий вміст виявлено у м'язах деяких видів камбал (близько 17 %), а найменший - у оселедцевих (до 7 %). Серед прісноводних видів риб найбільше мінеральних елементів виявлено в м'язах коропових і сігових. Засвоєння окремих мінеральних елементів рибами та їх акумулювання у тканинах риб залежить також від їх взаємодії - конкурентних, або специфічних відносин. У зв'язку з цим становить інтерес дослідження мінерального складу тканин різних органів коропа лускатого за різного вмісту селену у воді.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-272.527

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського