РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000443805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бартечко Й. 
Порівняння перетравності поживних речовин та утилізації енергії з пшениці, ячменю та очищеного ячменю у годівлі курчат-бройлерів / Й. Бартечко, О. Ласек, Р. Августин, В. Влізло // Біологія тварин. - 2008. - 10, № 1/2. - С. 184-188. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Порівняно перетравність поживних речовин та утилізацію енергії з пшениці, ячменю та очищеного ячменю у годівлі курчат-бройлерів. Експеримент проведено на 15 курчатах породи Росс 38 віком 14 - 42 дні. Бройлерів поділено на три групи по п'ять птахів у кожній і годували ad libitum, раціон включав 70 % зерна пшениці (вид Вінєтт) у першій групі, 35 % зерна + 35 % очищеного ячменю (вид Растік) у другій групі та 35 % зерна та 35 % ячменю (вид Стратус) у третій групі. До раціону додавали сою, рибу та премікс. Перетравність in vivo визначено за допомогою стандартного методу (комбінованого) на птахах віком 42 дні. Хімічний склад раціону визначено за допомогою стандартного методу (AOAC, 1995). Вміст базових поживних речовин і крохмалю, частки волокна-детергенту в раціоні відрізняються серед хлібних злаків. Коефіцієнт перетравності поживних речовин очищеного ячменю та зерна пшениці були схожі (<$E p~>>~0,05>). У той самий час коефіцієнт перетравності поживних речовин як пшениці, так і очищеного ячменю були значною мірою вищими у порівнянні зі звичайним ячменем. Як наслідок, культури очищеного ячменю мали вищу енергетичну цінність у порівнянні зі звичайним ячменем. Поживна цінність та утилізація енергії очищеного ячменю майже така ж, як у зерна пшениці у курчат-бройлерів, і як наслідок можна використовувати у раціоні курчат-бройлерів. Слід обмежити застосування звичайного ячменю, тому що в ньому є вищим вміст загального волокна та волокна, яке зменшує поживність та утилізацію енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.1 + П682-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського