РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444221<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гавриляк В. В. 
Особливості структурної організації кератину нормальних і патологічно стоншених вовняних волокон / В. В. Гавриляк, Г. М. Седіло // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 1. - С. 40-46. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Описано метод фракціонування вовняних волокон, який дозволяє одержати та кількісно охарактеризувати чотири фракції протеїнів. Для досліджень використовували нормальні та патологічно стоншені ділянки вовняних волокон асканійських кросбредних вівцематок. За дії відновника різних концентрацій у поєднанні із аніонним детергентом із вовняного волокна виділено фракції протеїнів матриксу, мікрофібрил, високомолекулярних білків та кутикули. За допомогою електрофоретичного аналізу показано, що у зоні білків із молекулярною масою 50 - 40 кДа, які відповідають протеїнам мікрофібрил, виявлено 2 поліпептидні ланцюги, які відповідають I і II типу інтермедіальних філаментів. У низькомолекулярній ділянці виявлено смуги матриксних або кератин-асоційованих протеїнів із молекулярною масою 30 - 10 кДа. Вище від зони мікрофібрилярних протеїнів розміщена смуга, яка відповідає мінорному білковому компоненту із молекулярною масою 100 кДа. Ці дані свідчать, що електрофоретичний профіль кератину вовняного волокна відповідає його структурним компонентам, одержаним за допомогою фракціонування. За допомогою описаного методу проведено аналіз співвідношення різних протеїнових компонентів у вовняних волокнах за норми та патологічного стоншення. Показано, що така вада вовняного волокна, як патологічне стоншення, характеризується вірогідним зменшенням вмісту матриксних або кератин-асоційованих протеїнів, що вказує на перерозподіл кристалічної та аморфної фаз у волокні. Цей метод можна застосувати для аналізу структурних змін у кератинових волокнах за дії різноманітних аліментарних, фізичних чи хімічних чинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-269.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського