РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444236<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антоняк Г. Л. 
Вплив афлатоксину B1 на антиоксидантну систему еритроцитів щурів і коригувальна дія препарату "Вітакорм-мультиспорин" / Г. Л. Антоняк, Х. М. Головчак, І. В. Лучка, І. А. Лисік, І. В. Панчук // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 2. - С. 9-16. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Антиоксидантна система захищає клітини від ушкоджень, зумовлених дією активних форм оксигену (АФО). Надлишкове утворення АФО в еритроцитах може призводити до пошкодження їх структури та порушення біохімічних процесів. Утворення АФО зростає під впливом різноманітних токсичних речовин. До надзвичайно токсичних сполук належать афлатоксини, зокрема афлатоксин В1 (AFB1). Досліджено вплив AFB1 на активність ензимів антиоксидантної системи та вміст ТБК-активних продуктів в еритроцитах щурів. Дослідження проведено на білих нелінійних щурах-самцях, яких поділили на 4 групи по 5 особин у кожній. Тварин першої групи використовували як контроль. Щурам другої групи вводили AFB1 у концентрації 15 мкг/кг щодоби впродовж 14 діб перорально. Тваринам третьої групи вводили таку саму кількість токсину разом з пробіотичним препаратом "Вітакорм-Мультиспорин". Тваринам четвертої групи вводили лише пробіотик. Матеріалом для досліджень була кров тварин. Зразки крові брали на 7-му і 14-ту добу експерименту. Установлено, що під час введення лабораторним тваринам AFB1 на 7-му і 14-ту доби експерименту в клітинах тварин відбувається зміна активності ензимів-антиоксидантів. Активність супероксиддисмутази зменшувалася на 36 та 41 % на 7-му та 14-ту доби, відповідно, у порівнянні з контрольними тваринами. Активність каталази в еритроцитах щурів першої дослідної групи зменшувалася на 60 та 55 % на 7-му та 14-ту доби, відповідно, у порівнянні з контрольною групою. Активність глутатіонпероксидази, навпаки, зростала під впливом AFB1. На 7-му добу вона збільшилась на 29, а на 14-ту - на 44 %, у порівнянні зі значеннями в контрольній групі. Глутатіонредуктазна активність на 7-му і 17-ту доби зменшилася на 63 та 72,5 %, відповідно, у порівнянні з контролем. Вміст ТБК-активних продуктів в еритроцитах зростав на 31 та 22 % на 7-му та 14-ту доби, у порівнянні з контролем. Водночас досліджено вплив пробіотичного препарату "Вітакорм-Мультиспорин" на антиоксидантну систему щурів під час афлатоксикозу. За довготривалого введення токсину організм щурів, у деякій мірі, адаптується до його дії, а використання препарату "Вітакорм-Мультиспорин" значно стимулює цю адаптацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.5 + П545.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського