РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хомин М. М. 
Антиоксидантний профіль організму і біологічна цінність молока корів у перші місяці лактації за згодовування цитрату хрому та селену / М. М. Хомин, Р. С. Федорук // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 2. - С. 140-148. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Ненормованими за балансування раціонів корів, однак дуже важливими елементами, які впливають на вуглеводний і ліпідний обміни, а також на антиоксидантний статус організму тварин, є відповідно хром та селен. Засвоєння цих мікроелементів залежить не стільки від їх кількості, скільки від хімічної сполуки. Застосовано органічні сполуки хрому та селену, виготовлені на основі нанотехнологій. Дослід проведено на 20 коровах української чорно-рябої молочної породи по 5 тварин у групі, з яких одна була контрольною, у перші місяці лактації. Коровам дослідних груп згодовували з комбікормом цитрат хрому та цитрат селену, виготовлені за допомогою методу нанотехнології. У раціон тварин II (дослідної) групи включали 30 мкг Cr/кг с. р. раціону; III групи - 25 мкг Se/кг с. р. корму і IV групи - 30 мкг Cr та 25 мкг Se/кг с. р. корму. Дослід тривав два місяці. Зразки крові та молока відбирали на 30 і 60 добу згодовування домішок. У зразках крові визначено активність каталази, супероксиддисмутази і глутатіонпероксидази, вміст ГПЛ, ТБК-активних продуктів, ретинолу та <$Ealpha>-токоферолу. У зразках молока визначено: густину, вміст жиру, лактози, білка, СЗМЗ, ретинолу та <$Ealpha>-токоферолу. Крім цього, контролювали молочну продуктивність корів. Найбільш суттєві зміни за впливу досліджуваних домішок відмічали у тварин III та особливо IV дослідної групи. Так, включення до складу раціону корів протягом місяця цитрату селену сприяло зростанню активності каталази на 14,7 %, підвищенню концентрації <$Ealpha>-токоферолу на 5,2 %, зменшенню вмісту ТБК-активних продуктів на 21,6 %. У молоці збільшувався вміст <$Ealpha>-токоферолу на 7,8 % та лактози - на 0,26 %. Згодовування домішки протягом двох місяців стимулювало зростання каталазної активності у крові тварин на 6,2 %, збільшення вмісту <$Ealpha>-токоферолу на 13,9;, зниження концентрації ГПЛ на 11,8 % та ТБК-активних продуктів - на 14,8 %. Вміст у молоці ретинолу та <$Ealpha>-токоферолу збільшився відповідно на 19,7 та 10,4 %. Молочна продуктивність підвищилась на 2,8 %. Таким чином, включення до раціону корів цитрату хрому (30 мкг Cr/кг с. р. корму) у поєднанні з цитратом селену (25 мкг Se/кг с. р. корму) сприяє зростанню у крові тварин активності антиоксидантних ензимів, підвищенню концентрації ретинолу і <$Ealpha>-токоферолу та зниженню утворення продуктів ПОЛ. У молоці збільшується вміст ретинолу і <$Ealpha>-токоферолу, молочна продуктивність підвищується на 2,8 - 9,3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П60-273 + Л95-106.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського