РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444255<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гулай О. В. 
Біотичні зв'язки патогенних бактерій Erysipelothrix rhusiopathiae та синьозелених водоростей Microcystis pulverea / О. В. Гулай, О. М. Жукорський // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 3. - С. 9-15. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Перебуваючи у складі прісноводних екосистем, бактерії E. rhusiopathiae вступають у складні екологічні взаємовзв'язки з різноманітними видами живих організмів, у тому числі численними видами водоростей. У результаті цих взаємодій цільність популяцій E. rhusiopathiae, а також деякі з властивостей бактерій можуть зазнавати змін. Враховуючи те, що до організму людей і тварин збудник потрапляє з грунту та водойм, екологічні фактори, що впливають на існування бактерій Е. rhusiopathiae в об'єктах зовнішнього середовища набувають важливого епідемічного та епізоотичного значення. Досліджено взаємодію бактерій Е. rhusiopathiae з колекції Інституту ветеринарної медицини НААН та синьозелених водоростей (Cyanophyta) виду Microcystispuiverea (Wood) Forti emend. ElenkHPDP-30 з колекції Інституту гідробіології HAH України (HPDP). Для проведення дослідів з вивчення алелопатичного впливу культури водоростей M. pulverea розводили дистильованою водою у співвідношені 1:100 та фільтрували через стерилізуючі целюлозні фільтри з порами діаметром 0,2 мкм. До фільтрату додавали стерильну дистильовану воду та 0,1 см<^>3 культури E. rhusiopathiae з розрахунку одержання розведення вихідної культури водорості <$E1~times~10 sup -4>. Контрольні зразки містили аналогічні співвідношення стерильного середовища Фітцджеральда, дистильованої води та культур Е. rhusiopathiae. У дослідах з сумісного культивування культури еризипелотріксів і водоростей змішували у співвідношені 1:10. Встановлено, що за умов прісноводних екосистем водорості M. pulverea виявляють алелопатичну активність стосовно до популяцій бактерій Е. rhusiopathiae. За умов контрольованого експерименту щільність культур Е. rhusiopathiae під дією екологічно активних речовин, виділених водоростями виду M. pulverea, знижується на 13,0 - 21,8 % у порівнянні з контролем, що свідчить про їх бактеріостатичну дію. За умов спільного культивування бактерії Е. rhusiopathiae не вплинули на показники накопичення біомаси водоростями M. pulverea.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.263*801.31 + Е521.20*801.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського