РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Канюка О. Ю. 
Вміст креатиніну в м'язах свиней різної локалізації / О. Ю. Канюка, О. І. Цебржинський // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 47-53. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Креатинін входить до числа речовин, які зумовлюють аромат і смак м'ясних продуктів. Літературні дані репрезентують різні величини креатиніну у м'язах тварин. Це зумовлено застосуванням різних методів, систем одиниць та різного пробовідбору. Тому для уніфікації, визначено вміст креатиніну в мкмоль/кг маси м'яза парної туші. Метою досліджень - з'ясувати рівень креатиніну в м'язах свиней породи ландрас та велика біла (кастрати). Дослідні зразки відібрано від м'язів парних туш свиней: напівперетинчастий м'яз (окіст), найдовший м'яз спини (НМС), вентрально-зубчатий м'яз (шия), прямий м'яз живота (підчеревина), реберна частина діафрагми (діафрагма), трапецієподібний м'яз (спина). Креатинін визначено за реакцією Яффе з пікриновою кислотою в лужному середовищі. Рівень креатиніну у м'язах свиней знаходиться в межах 2,4 - 3,9 ммоль/кг. Однаковий високий вміст креатиніну мають м'язи і напівперетинчастий м'яз та найдовший м'яз спини. Найменше - у шийній частині (вентрально зубчатий м'яз). У разі зміни будь-якого фактора зменшення мінливості величини креатинину спостережено в такому порядку: діафрагма <$Esymbol О> шия <$Esymbol О> підчеревина <$Esymbol О> НМС <$Esymbol О> спина <$Esymbol О> окіст. Встановлено довірчі інтервали (95 %) для величини креатиніну в досліджених м'язах. Вірогідної різниці за критерієм Манна - Уітні між більшістю м'язів немає, але шийний м'яз суттєво відрізняється від інших. Встановлено кореляційні зв'язки в наступних випадках: окіст-діафрагма rs = 0,658 (<$Ep~symbol Г~0,05>), окіст-спина rs = 0,667 (<$Ep~symbol Г~0,05>), діафрагма-спина rs = 0,833 (<$Ep~symbol Г~0,01>). Рівень креатиніну в однойменних м'язах свиней порід ландрас та велика біла порівняно однанаковий, відмінності спостережно тільки у діафрагмі. Фактор породи впливає не на всі м'язи свиней (різниця між окостом (<$Ep~symbol Г~0,05>), діафрагмою та спиною (<$Ep~symbol Г~0,05>). Фактор переваги (в межах 96 - 112 кг) не впливає на рівень креатиніну в м'язовій тканині свиней).


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського