РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Супрович Т. М. 
Використання імуногенетичних маркерів для виявлення корів, резистентних або чутливих до маститів / Т. М. Супрович, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 119-127. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено можливість застосування молекулярно-генетичних методів з використанням головного комплексу гістосумісності в діагностиці маститів корів. Проблема традиційної селекції ВРХ полягає у тривалості термінів оцінки корів. З появою генетичних маркерів з'явилася можливість прискорити темпи селекції. Відомо, що сприйнятливість корів до маститів - генетично обумовлена ознака. Це спрямовує зусилля дослідників на пошуки генетичних маркерів асоційованих зі стійкістю або схильність корів до маститів. Стає можливим прогнозування прояву захворювання на ранньому етапі постнатального онтогенезу. Для підвищення точності прогнозу варто сполучити декілька маркуючих ознак даної патології, оскільки стійкість до факторного захворювання (яким у більшості випадків є мастит) залежить від різноманітних механізмів патогенезу. З відкриттям головного комплексу гістосумісності з'явилася перспектива виявляти молекулярно-генетичні маркери одразу після народження корови і на основі встановлених для популяції попередніми дослідженнями маркерів прогнозувати фенотипічний прояв захворювання в майбутньому. Дослідження проведено на коровах української червоно-рябої молочної породи. Для виявлення "інформаційних" антигенів класу 1 та алелів гена DRB3 BoLA-системи сформовано базу з групи резистентних та сприйнятливих до захворювань вимені корів. Ідентифікацію антигенів I класу BoLA-системи проведено стандартним двоступінчатим мікроцитотоксичним тестом за Kissmeyer-Nielsen в модифікації для великої рогатої худоби. Спектр алелів гена BoLA-DRB3 вивчено за допомогою ПЛР. Комплексним аналізом "інформаційних" антигенів, виявлених в популяції, та за результатами статус- та біометричного аналізів встановлено BoLA-антигени, асоційовані з маститом, які можуть бути запропоновані як маркери, зв'язані зі сприйнятливістю (W6 і A16) і резистентністю (A17 і A19) до захворювання. Біометричний аналіз частотного спектра алелів гена BoLA-DRB3 показав, що зі сприйнятливістю до захворювань вимені у корів червоно-рябої молочної породи асоціюються алелі гена BoLA-DRB3<^>*07 і <^>*08. Тісний зв'язок з резистетністю проявляють алелі <^>*22 та <^>*24.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876-181-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського