РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444289<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорова О. В. 
Аналіз впливу хронічного низькодозового іонізуючого опромінення на Mus musculus лінії Af і їх нащадків / О. В. Федорова, С. О. Костенко // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 128-133. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) - одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. У результаті аварії впливу іонізуючого випромінювання зазнали території України, Росії та Білорусі. Дослідження наслідків на живі організми аварії на ЧАЕС, набули великої актуальності в останні десятиліття, оскільки навіть самі невеликі дози опромінення підвищують вірогідність виникнення мутацій. З метою оцінки впливу хронічного низькодозового іонізуючого опромінення проведено цитогенетичний аналіз Mus musculus лабораторної лінії Af, та їх нащадків (F1). Проведено діагностику викликаних радіацією генетичних порушень у організму, який безпосередньо зазнав впливу дії хронічного низькодозового іонізуючого опромінення, проаналізовано ймовірність їх передачі генетичної нестабільності наступним поколінням. Тварин утримували 1 місяць за умов дії хронічного низькодозового іонізуючого опромінення (<$E3,3~symbol С~0,1> мкГр/г), після чого їх протягом 10 днів спарювали. Проведено цитогенетичний аналіз Mus musculus з зони відчуження ЧАЕС. Цитогенетичні препарати виготовлено з кісткового мозку, який добуто з стегнової кістки тварин. У кожної особини проаналізовано не менше 3000 клітин. Виявлено, що внаслідок хронічної дії іонізуючого опромінення, у тварин спостерігається збільшення частоти клітин кісткового мозку з мікроядрами (<$E5,9~symbol С~0,96> <194>) у порівнянні з контролем (<$E4,20~symbol С~0,16> <194>). У нащадків опромінених батьків виявлено збільшення мітотичного індексу (<$E4,5~symbol С~0,33> <194>) у порівнянні з контролем (<$E3,1~symbol С~0,21> <194>). Дані різних авторів щодо трансгенераційної передачі нестабільності геному суперечливі, тому важливо проводити довготривалий моніторинг за життєдіяльністю організмів та їх нащадків на забрудненій території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*441.226-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського