РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444475<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Самійленко С. П. 
Специфічна взаємодія модельної форми депротонованої карбоксильної групи амінокислот з пурином переводить основу в рідкісний таутомер N7H: результати ab initio розрахунків у вакуумі / С. П. Самійленко, Т. В. Богдан, С. А. Тригубенко, Д. М. Говорун // Біополімери і клітина. - 2001. - 17, № 6. - С. 540-545. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

За даними ab initio розрахунків (<$E roman { MP 2 "/" 6 - 31G sup ** "//" HF "/" 6 - 31G sup **}>) у вакуумі, що є прийнятною імітацією гідрофобного оточення в місцях білково-нуклеїнових контактів, специфічна взаємодія ацетат-іона - моделі депротонованої карбоксильної групи аспарагінової та глутамінової кислот - з пурином переводить нуклеотидну основу з основної таутомерної форми N9H у високоенергетичну N7H з енергетичним виграшем 0,46 ккал/моль. Ефект досягається за рахунок вищої комплексотвірної здатності таутомеру N7H у порівнянні з таутомером N9H, яка з надлишком компенсує підвищення внутрішньої енергії під час переходу <$E roman N9H~symbol О~N7H> (близько 3,90 ккал/моль). Обговорено можливу біологічну роль одержаних результатів для перебігу елементарних актів білково-нуклеїнового впізнавання, зокрема, ферментативного каталізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського