РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кречківська О. М. 
Чи є комплементарність основ у ДНК іманентною фізико-хімічною властивістю самих основ? Результати неемпіричного квантово-хімічного дослідження / О. М. Кречківська, Д. А. Косач, О. О. Судаков, Д. М. Говорун // Біополімери і клітина. - 2003. - 19, № 4. - С. 382-385. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Відзначено, що у межах "гідрофобного сценарію" функціонування ДНК з залученням неемпіричних квантово-хімічних розрахунків на рівні теорії B3LYP/6-31++G(d,p) вперше дійшли висновку про те, що комплементарність основ у природній ДНК не є іманентною фізико-хімічною властивістю самих основ, а їх прототропна таутомерія - перехід Gua з кетонної в енольну форму, a Cyt - з амінної в імінну - це джерело спонтанних точкових мутацій під час біосинтезу ДНК. Одержаний ряд термодинамічної стабільності квазіізоморфних пар основ <$E roman {Gua:Cyt~>>~Thy:Gua}> (енол) <$E >>~roman {Ade:Cyt}> (іміно) <$E >>~roman {Ade:Thy}> дозволяє пояснити так звану асиметрію точкових мутацій протягом біосинтезу ДНК. Це, в свою чергу, свідчить про адекватність висловлених припущень, одержаних даних і зроблених на їх основі висновків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського