РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000444632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кордиш М. О. 
Дослідження конформаційної рухливості C-модуля тирозил-тРНК синтетази та його комплексу з тРНК методами часороздільної флуоресцентної спектроскопії / М. О. Кордиш, Г. В. Кирюшко, І. Мелі, О. І. Корнелюк // Біополімери і клітина. - 2007. - 23, № 2. - С. 130-136. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зазначено, що C-модуль тирозил-тРНК синтетази ссавців виконує подвійну функцію: бере участь у зв'язуванні тРНК як цис-фактор і після протеолітичного відщеплення від N-кінцевого каталітичного кора синтетази проявляє ЕМАР (ендотеліальний і моноцитактивувальний поліпептид II) II-подібну цитокінову активність. У його структуру входить природний флюорофор Trp144, який, однак, локалізований поза РНК-зв'язувальним сайтом (РНК-ЗС). За допомогою методу сайт-спрямованого мутагенезу в РНК-ЗС уведено додатковий флюорофор за рахунок заміни консервативного ароматичного залишку Phe127 на Trp127. Досліджено взаємодію C-модуля з тРНК за допомогою методів часороздільної флуоресцентної спектроскопії. Порівняльний аналіз параметрів затухання флуоресценції мутантного C-модуля із заміною <$E roman {Phe127~symbol О~Trp}> і його комплексу з тРНК дозволив виявити додаткову короткоіснуючу компоненту триптофанової флуоресценції за присутності нуклеїнової кислоти (НК) без суттєвих змін інших параметрів. Одержані дані свідчать про поліморфність мікрооточення залишку Trp127 у комплексі, обумовлену динамічним механізмом взаємодії білка з НК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.22 в734.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського