РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000446537<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsygankova V. A. 
An unusual minor protein appearing in embryonic axis cells of haricot bean seeds following germination process stimulated by 6-methylthiouracil / V. A. Tsygankova, V. N. Zayetz, L. A. Galkina, L. P. Prikazchikova, Y. B. Blume // Биополимеры и клетка. - 1998. - 14, № 5. - С. 438-448. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

За допомогою двомірного електрофорезу білків у поліакриламідному гелі виявлено незвичайний мінорний білок з молекулярною масою approx 30 кДа у клітинах зародкової осі при стимуляції проростання насіння квасолі (Phaseolus vulgaris L.)6-метилтіоурацилом. Появу цього білка не зафіксовано в нормі та при проростанні, стимульованому N-оксидом лутидина. Синтез додаткового низькомолекулярного білка спостерігався також у безклітинній системі з ретикулоцитів кроля на матриці полі(А)+ РНК, одержаній з клітин зародкової осі квасолевого насіння, обробленого 6-метилтіоурацилом. У той же час у безклітинній системі з проростків пшениці при використанні "стандартного" препарату полі(А)+ РНК показано, що N-оксид лутидина різко стимулює синтез поліпептидів, а метилтіоурацил прямо не впливає на процес трансляції. Вивчаючи співвідношення рибосом, вільних та включених у полірибосоми in vivo, за допомогою фракціонування РНП-часточок у преформованому градієнті густини CsCl, встановлено присутність додаткового піка (1,46 г/см3) у фракції полірибосом з зародкових осей насіння, обробленого 6-метилтіоурацилом. Така стимуляція суттєво скорочує період онтогенезу, ніяк не пошкоджуючи фенотипу рослини. При цьому обробка пророщуваного насіння N-оксидом лутидина призводить до деформованого прискореного розвитку вегетативних органів без розвитку органів розмноження рослини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського