РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000446542<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Patelaros S. V. 
Influence of divalent cations Ca2+ and Zn2+ on the activation of posthypertonic hemolysis of human erythrocytes / S. V. Patelaros // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 1. - С. 43-48. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Еритроцити людини інкубували в різні строки при температурі 37 °C у гіпертонічних розчинах 1,5 М NaCl і 1,2 М сахарози та регідратували в ізотонічних середовищах NaCl і сахарози в присутності та відсутності дивалентних катіонів Ca2+ і Zn2+. Встановлено, що останні здатні активувати постгіпертонічний лізис (ПЛ) еритроцитів, якщо початкова дегідратація здійснюється в сахарозному середовищі. Такої активації не спостерігається у випадку лізису, індукованого різними гемолітичними агентами (мелітин, тритон Х-100 і т.і.), де ці катіони проявляють лише пригнічуючий ефект. Попередня інкубація клітин у гіпертонічному розчині NaCl згаданий ефект усуває. Обробка дегідратованих еритроцитів катіонами Na+, K+, Mg2+ призводить до пригнічення гемолізу, однак не впливає на активуючу здатність іонів Ca2+ і Zn2+. У випадку дегідратації клітин у присутності іонів Ca2+ катіони втрачають здатність активувати ПЛ. У разі переносу еритроцитів із гіпертонічних до ізотонічного середовища відбувається формування мембранних гемолітичних пор, до структури яких входять два активуючих іоноспецифічних і один блокуючий сайти для дивалентних катіонів. Вказані сайти здатні регулювати формування мембранних пошкоджень при взаємодії з катіонами Ca2+ і Zn2+.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського