РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000446565<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Долгая Е. В. 
Влияние интерферона-alpha / beta на транспорт и связывание ионов Ca2+ в тимоцитах мыши / Е. В. Долгая, О. М. Рожманова, Л. Н. Стельмах, А. В. Миранский, Ю. Й. Кудрявец // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 3. - С. 225-228. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Для розуміння ролі іонів Ca2+ у регулюванні імунної відповіді вивчено вплив мишачого інтерферону (ІФН)-alpha / beta на транспорт та зв'язування Ca2+ у тимоцитах миші. За допомогою ізотопних методів було показано, що вхід 45Ca2+ у тимоцити досягав стаціонарного рівня через 5 хв від початку дії ІФН, що у п'ять разів перевищує рівень поглинання 45Ca2+ контрольними клітинами. Тим часом кількість зв'язаного 45Ca2+ з поверхнею тимоцитів зменшувалася вдвічі. Протягом наступних 30 хв спостерігалося відновлення зв'язування 45Ca2+ в активованих ІФН тимоцитах до контрольного рівня. Транспорт 45Ca2+ у тимоцитах залежав від концентрації ІФН в інкубаційному середовищі. Максимальне поглинання 45Ca2+ спостережено за концентрації ІФН 600 МО/мл. Блокатор потенціалокерованих кальцієвих каналів верапаміл (30 мкМ), доданий до інкубаційного середовища за 20 хв до внесення ІФН, значно зменшував транспорт 45Ca2+. Деполяризація мембрани, зумовлена підвищенням [K+]0 у 10 разів порівняно з контролем (до 25 мМ), також зменшувала потік 45Ca2+ у тимоцити. Отримані дані дозволяють зробити припущення, що надходження Ca2+ у тимоцити під впливом ІФН здійснюється через потенціалокеровані кальцієві канали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745*112.6,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського