РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000446582<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кунах В. А. 
Геномная изменчивость соматических клеток растений. 5. Изменчивость роста и митотического режима в процессе адаптации к условиям выращивания in vitro / В. А. Кунах // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 5. - С. 343-359. - Библиогр.: 132 назв. - рус.

Зроблено огляд даних про динаміку клітинних популяцій вищих рослин при введенні їх у культуру in vitro. У ході одержання пасованих культур виявлено критичний період - період становлення штама. У даному періоді (це, як правило, 2 - 8-й пасажі) спостережено процеси інтенсивної адаптації клітинних популяцій до автономного росту поза організмом. У цей час відбувається подальша і ще більш істотна, порівняно з первинним калюсом, перебудова фізіологічних процесів і структури клітинних популяцій, спостерігається перехід від спільних для всього організму механізмів регуляції добової періодичності процесів до внутрішньоклітинних, формується гомеостатичний механізм регуляції, специфічний для популяції культивованих клітин, відбувається позитивна селекція клітин, пристосованих до умов існування in vitro, та елімінація непристосованих. Ці процеси супроводжуються значними змінами темпів росту та інших морфологічних особливостей клітинних штамів, тривалості клітинного циклу і ритму мітотичної активності, зростанням поліморфізму (гетерогенності) клітинних популяцій за багатьма ознаками. Сформовані, адаптовані клітинні штами характеризуються, як правило, стабільністю ознак, що виникли в період становлення штама. Розвинуто положення про те, що пасована клітинна культура є унікальною біологічною системою - клоновою популяцією, роль організмів у якій виконують клітини, з самого початку запрограмовані на виконання певних структурних і функціональних завдань як частина багатоклітинного організму.

Вона може служити, окрім відомих областей застосування, також моделлю для вивчення особливостей мінливості і адаптації, а в кінцевому рахунку - еволюції клітинних угруповань різного рівня інтегрованості, особливо при переході з високого рівня на нижчий, тобто за умов так званої "регресивної еволюції".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*445.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського