РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000447129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Банадига Н. В. 
Особливості ендобронхіту в дітей із бронхіальною астмою та рецидивним бронхітом / Н. В. Банадига // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 3. - С. 12-16. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено аналіз бронхоскопічної картини у 41 пацієнта в період загострення бронхіальної астми та рецидивного бронхіту для визначення глибини ендобронхіту. Встановлено, що найрідкіснішою формою є катаральний ендобронхіт (I ступінь). Натомість найпоширенішим є катарально-гнійний ендобронхіт (II ступінь), який діагностовано у 44,0 % хворих на бронхіальну астму, у 61,11 % дітей із рецидивним бронхітом. Візуальна характеристика запалення доповнювалася визначенням засобів місцевого захисту: лізоциму та сіалових кислот у бронхоальвеолярному змиві. Зокрема, катаральний ендобронхіт супроводжується збільшеним у 7 разів вмістом лізоциму, а у разі гнійного (III ступінь) - рівень лізоциму був субнормальним. Глибина запалення в бронхах залежить також від концентрації сіалових кислот у бронхіальному змиві. Підвищення рівня сіалових кислот у 2,5 рази забезпечує мінімальні запальні зміни, що відповідають катаральному ендобронхіту. У міру виснаження синтезу сіалових кислот зростає глибина ендобронхіту, а саме: у разі гнійного ендобронхіту їх вміст нижчий за фізіологічний. Визначення лізоциму та сіалових кислот у бронхоальвеолярному змиві доповнює характеристику ендобронхіту та дає чіткі критерії глибини запального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського