РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000448352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Князєва М. В. 
Результати біохімічних досліджень в вирішенні питання про неоад'ювантну хіміотерапію хворих на рак яєчників / М. В. Князєва, А. А. Міхановський, А. В. Прокоп'юк // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 120-121. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Відомо, що регресія пухлини під впливом захисно-пристосовних сил організму супроводжується заміщенням пухлинної тканини сполучною. Дуже важливими факторами, що визначають стан сполучної тканини, є компоненти її міжклітинного матриксу та гормональний контроль. Знайдено, що в тканині пухлин хворих на рак яєчників (РЯ) співвідношення неколагенових білків і ГАГ є підвищеним у порівнянні з таким в тканині доброякісних пухлин з 19,3 до 24,12 у разі позитивного прогнозу та 32,2 у разі негативного прогнозу за рахунок підвищення частки білкового компонента та зниження частки вуглеводного компонента. Використання малої кількості курсів неоад'ювантної хіміотерапії (неоХТ) призводить до вирівнювання значень співвідношення до 26,8 и 26,0 у разі позитивного та негативного прогнозів. Дослідження рецепторів показало, що у разі РЯ вміст рецепторів до естрадіолу (РЕ) та прогестерону (РП) знижується у порівнянні з тканиною доброякісної пухлини. НеоХТ викликає значне підвищення рівнів РЕ і РП у випадку помірно- та низькодиференційованого РЯ. Очевидно, що "мішенню" для хіміопрепаратів неоХТ у випадку високодиференційованого та низькодиференційованого РЯ є різні компоненти міжклітинного матриксу сполучної тканини. Використання одержаних даних з метою оцінки ефективності неоХТ обговорюється.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського