РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000448734<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванів Ю. А. 
Динаміка ехокардіографічних показників як прогностичний фактор стану лівого шлуночка після хірургічного лікування мітральної недостатності / Ю. А. Іванів, Л. В. Кулик, О. С. Кузів, Н. Д. Орищин // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 3. - С. 75-78. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено динаміку скоротливої здатності лівого шлуночка (ЛШ) після хірургічного втручання з приводу тяжкої мітральної недостатності (МН) у порівнянні з іншими ехокардіографічними даними з метою виявлення прогностичних маркерів лівошлуночкової недостатності у віддаленому періоді. Ехокардіографічне обстеження проведено тричі 52-х хворим віком від 23-х до 73-х років (у середньому <$E 48,9~symbol С~5,2> років): за 1 - 4 дні до хірургічного втручання; через 5 - 9 днів; через 3 - 8 місяців після нього. У ранньому періоді після операції в усіх пацієнтів фракція викиду (ФВ) ЛШ зменшилася з <$E 66~symbol С~2,7> % до <$E 49,3~symbol С~2,6> % (<$E p~<<~0,001>), а у віддаленому періоді в більшості хворих поступово збільшилась до <$E 54~symbol С~3,1> % (<$E p~<<~0,01>). Аналіз динаміки ехо-показників залежно від кінцевої величини ФВ ЛШ показав, що ті хворі, в яких у віддаленому періоді не настає відновлювання скоротливої здатності ЛШ, виділяються збільшеним кінцеводіастолічним розміром (КДР) ЛШ у ранньому періоді після операції. Передбачити дисфункцію ЛШ, що може виникнути у віддаленому періоді, можна за доопераційним зниженням швидкості систолічного руху мітрального кільця Sm. Таким чином, особливої уваги сімейного лікаря та превентивного лікування вимагають ті хворі після хірургічної корекції МН, в яких у ранній післяопераційний період (до 2 тижнів) не настала нормалізація КДР ЛШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501 + Р410.105.0-433.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського