Сплавський О. І. Дія сполук селену на стан міцелію плеврота черепичастого / О. І. Сплавський, Б. М. Горшинський, Н. М. Малкович // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 4. - С. 196-197. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.Зазначено, що натрію селенід стимулює ріст міцелію плеврота черепичастого (ПЧ) у концентрації <$E 1~times~10 sup -7> М і <$E 1~times~10 sup -8> М на тлі активації різних ланок глутатіонової антиоксидантної системи. Однак стимуляція росту не перевищує 2,5 рази. У випадку більшої активації системи глутатіону спостерігається сповільнення росту міцелію ПЧ. Стимулювальний вплив селену на ріст ПЧ більше узгоджується з активністю глутатіонпероксидази, ніж глутатіонтрансферази. Передбачено, що одержані результати матимуть значення у вивченні цінності грибів у харчуванні сучасної людини. Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.813.5 + П241.92-27
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|