РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000449446<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прейма Х. І. 
Роль глікокон'югатів у процесах морфогенезу шкіри потомства на тлі гіпотиреозу материнського організму / Х. І. Прейма, А. М. Ященко // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 4. - С. 232-236. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено вплив гіпотиреозу материнського організму на морфофункціональні особливості та цитотопографію рецепторів лектинів у структурних компонентах шкіри потомства. Кусочки шкіри з ділянки спини в потомства на 16-й день ембріогенезу гіпотиреозних і контрольних самок і на 1-й, 10-й день постнатального розвитку фіксували у 4 % розчині нейтрального формаліну. Зрізи фарбували гематоксиліном та еозином, основним коричневим, альдегід-фуксином за допомогою методу Гоморі, проводили PAS-реакцію. Глікокон'югати шкіри вивчали за допомогою методу лектин-пероксидазної техніки з використанням набору наступних лектинів: Con A, PNA, RCA, HPA, WGA, SNA, LABA і LTFA. На тлі гіпотиреозу материнського організму виявлено збільшення кількості тканинних базофілів на 10-й день онтогенезу, що вказує на активацію імунних реакцій за даної ситуації. Відбувається "перепрограмування" вуглеводних компонентів шкіри та її похідних, змінюється процес диференціації мозкової речовини з перевагою експресії рецепторів <$E alpha>NАcDGlc-специфічного лектину WGA.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23 + Е60*690.1*33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського