РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450335<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голіков І. В. 
Сутність та еволюція поняття економічна безпека / І. В. Голіков // Пробл. економіки. - 2014. - № 1. - С. 309-314. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Показано сутність та еволюцію поняття економічна безпека. З'ясовано, що поняття "економічна безпека" основана на базі визначень та принципів "безпеки". У результаті розвитку постіндустріального суспільства та ускладнення соціальних, державних відносин цей термін адаптовано до економічного напряму. Встановлено, що під економічною безпекою сьогодні розуміється стан, у якому такі складові, як фінансова, інформаційна, соціально-економічна, інституційно-правова, техніко-технологічна, інтелектуально-кадрова, силова та екологічна діяльність знаходиться у стані "відсутності небезпеки", "збереження", "захисту від загроз", "захищеності", "надійності", "стабільності", "спокою", "незалежності", "в допустимих межах". При цьому діє система запобігання або зменшення впливу загроз за контрольованих умов. Виявлено, що економічна безпека - це динамічна складова економіки, що адаптується до вимог свого часу. Теперішній етап розвитку держави вимагає для забезпечення економічної безпеки врахування специфічних, адресних особливостей об'єкта дослідження (наприклад, галузь) за умов появи негативних явищ з рисами невизначеності й ризику. Перспективою подальших досліджень є проектування новітніх систем економічної безпеки з урахуванням історичних основ та сучасних тенденцій розвитку економічних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського