РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гнатюк С. О. 
Кібертероризм: історія розвитку, сучасні тенденції та контрзаходи / С. О. Гнатюк // Безпека інформації. - 2013. - 19, № 2. - С. 118-129. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Проблема кібертероризму носить глобальний характер і досить гостро постає у сучасному інформаційному суспільстві. Кібератаки за досить короткий проміжок часу перетворилися з поодиноких випадків на один з головних бізнес-ризиків для організацій у всьому світі. У глобальному контексті провідні держави світу все більшої уваги приділяють захисту критичних інформаційних ресурсів та можливості впливу на інформаційні ресурси інших держав. Проте існує низка проблем різного характеру, які необхідно вирішити державам як у національних сегментах, так і в усьому кіберпросторі. З огляду на це, наведено різні тлумачення таких понять як кіберпростір, кібератака та кібертероризм, запропоновано власне бачення кожного з понять. Висвітлено узагальнену хронологію розвитку кібертероризму та еволюції кібератак з моменту зародження обчислювальної техніки до сьогоднішнього часу. Наведено заходи світової спільноти у відповідь на акти кібертероризму та з метою попередження інших нелегітимних дій у кіберпросторі. Проведено аналіз прийнятих провідними державами світу стратегій кібербезпеки і наведено їх стислу характеристику. Крім того, грунтуючись на світовому досвіді і національних особливостях, сформульовано рекомендації щодо забезпечення кібербезпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х881.126.3-1 + Х883.711.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського