РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450562<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zarudnaya М. I. 
Phylogenetic study on structural elements of HIV-1 poly(A) region. 2. USE domain and TAR hairpin / М. I. Zarudnaya, A. L. Potyahaylo, I. M. Kolomiets, D. M. Hovorun // Biopolymers and Cell. - 2014. - 30, № 1. - С. 29-36. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Мета роботи - проведення філогенетичного аналізу структурних елементів області полі(А) у про-мРНК ВІЛ-1, зокрема, основного "верхнього" елемента (USE), який стимулює поліаденілювання транскрипту BІЛ-1, і шпильки TAR, що просторово зближує сигнали AAUAAA і USE. Передбачення вторинної структури цих елементів здійснювали за допомогою програми UNAfold. Структуру домену USE і шпильки TAR проаналізовано для 1679 геномів ВІЛ-1 групи М та 17 геномів вірусу мавп SIVcpzPtt. У геномі ВІЛ-1 виявлено 376 і 588 різних послідовностей для домену USE і шпильки TAR відповідно, а також найчастіші мутації і мутації, специфічні для певного субтипу або країни. Лише 43 % усіх досліджених геномів ВІЛ-1 містять варіанти домену USE, які зустрічаються з частотою <$E symbol У~5> % (основні варіанти), і 35 % геномів включають основні варіанти TAR. Встановлено також, що домен USE і шпилька TAR з геному SIVcpzPtt дуже схожі на відповідні елементи з геному ВІЛ-1 A/G-вмісних субтипів. Висновки: результати широкомасштабних досліджень підтримують гіпотезу щодо взаємодії між <$E roman tRNA sub 3 sup Lys> та 3'-кінцем геномної РНК ВІЛ-1, а також спірну гіпотезу димеризації шпильки TAR через взаємодію паліндромів. Оскільки шпилька TAR є об'єктом антивірусної терапії, спрямованої на пригнічення сигнальних елементів, дані стосовно специфічних особливостей цієї шпильки можуть бути корисними для створення нових лікарських препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.919 + Е0*440.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського