РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450638<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яценко В. П. 
Використання теплоти відпрацьованих газів промислових печей методом термохімічної регенерації / В. П. Яценко, О. А. Шрайбер // Пробл. заг. енергетики. - 2014. - № 1. - С. 19-23. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Значна кількість природного газу використовується для реалізації технологічних процесів у різноманітних промислових печах. Температура відпрацьованих газів таких печей може досягати 1500 - 1800 К, що призводить до значних втрат теплоти та низьких коефіцієнтів використання палива (КВП). Найбільш ефективний шлях значного зменшення цих втрат пов'язаний із технологією термохімічної регенерації (ТХР), що грунтується на конверсії палива з відпрацьованими газами. Щоб досягти максимальних рівнів КВП промислових печей, доцільно застосовувати комбіновану регенерацію - ТХР та нагрівання повітря, що подається на спалювання. Розглянуто дві схеми комбінованої регенерації з паралельним або послідовним розташуванням термохімічного реактора та нагрівача повітря. Запропоновано метод термодинамічного розрахунку цих схем, і розроблено відповідні комп'ютерні програми. Наведено також приклад числових результатів. Зокрема, показано, що "паралельна" схема дозволяє досягти дуже високих КВП ~ 99 %, у той час як "послідовна" дає КВП ~ 95 %. Для порівняння розраховано схеми "чистих" ТХР або повітряної регенерації, що призводять до КВП = 80 - 90 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського