РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450669<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цуркан О. О. 
Дослідження мінерального складу листя, суцвіть та стебел вітексу священного (Vitex agnus-castus L.) та вітексу коноплеподібного (Vitex cannabifolia Sieb.) / О. О. Цуркан, О. В. Ющишена, І. В. Ніженковська, О. А. Корабльова // Вісн. фармації. - 2014. - № 1. - С. 36-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

6 макро- та 13 мікроелементів якісно та кількісно визначено у листі, стеблах та суцвіттях вітексу священного (Vitex agnus-castus L.) та вітексу коноплеподібного (Vitex cannabifolia Sieb.) за допомогою методу емісійної спектроскопії. Встановлено, що кремній, залізо, алюміній і цинк кумулюються переважно у листі вітексу священного, залізо - у листі вітексу коноплеподібного. Виявлено, що нікель переважно накопичується у суцвіттях вітексу коноплеподібного. У всіх досліджених зразках виявлено сліди кадмію та ртуті, концентрації котрих менші, ніж гранично допустима концентрація (ГДК) для рослинної сировини та харчових продуктів. Серед техногенних елементів виявлено цинк та свинець, що накопичуються у безпечних для людини кількостях. У всіх зразках виявлено помірні кількості стронцію. Вміст більшості досліджених елементів не перевищував ГДК для рослинної сировини та харчових продуктів (у разі наявності), за виключенням міді. Вміст міді складав 1,0 - 2,3 мг/100 г у разі значення ГДК 0,5 мг/100 г. Тому актуальними є подальші дослідження концентрації міді у готових лікарських формах на основі дослідженої сировини та розробка нормативної документації стосовно вмісту мінералів у рослинній лікарській сировині. Відмінностями серед різних видів сировини є те, що листя вітексу священного здатне вибірково накопичувати кремній, залізо і цинк, а листя вітексу коноплеподібного - лише залізо. Концентрації інших досліджених елементів суттєво не відрізнялись у різних видах сировини. Найвищий сумарний вміст мікро- та макроелементів спостережено у стеблах обох видів. Коефіцієнт варіації складав 8,3 - 12,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського