РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000450672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vislous O. O. 
Development of the "Dissolution" test for bisoprolol tablets / O. O. Vislous, N. Yu. Bevz, V. A. Georgiyants, N. V. Zhivora // Вісн. фармації. - 2014. - № 1. - С. 49-53. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Бісопролол - ліпофільний кардіоселективний <$Ebeta>-адреноблокатор, який характеризується швидким і майже повним (до 90 %) всмоктуванням із шлунково-кишкового тракту та високою біодоступністю. Для визначення біодоступності твердих лікарських форм для внутрішнього застосування за умов фармацевтичних підприємств і лабораторій виконується тест "Розчинення", результати якого дозволяють судити про дотримання технології виготовлення препарату та критеріїв його біологічної доступності. Випробування на розчинення твердих дозованих лікарських форм є невід'ємною частиною заходів, спрямованих на забезпечення якості лікарських засобів. Мета дослідження - розробка тесту "Розчинення" таблеток бісопрололу за допомогою методу абсорбційної спектрофотометрії в ультрафіолетовій та видимій областях спектра. В результаті дослідження обгрунтовано умови для проведення тесту "Розчинення" бісопрололу фумарату в таблетках: використовували прилад з лопаттю; об'єм середовища - 500 мл; температура середовища розчинника - <$E37~symbol Р roman C>; розчинник - 0,1 М розчин хлористоводневої кислоти; швидкість обертання - 75 об/хв, час розчинення - 20 хв. Розроблено спектрофотометричну методику визначення бісопрололу фумарату в 0,1 М розчині кислоти хлористоводневої за довжини хвилі 272 нм. Встановлено, що допоміжні речовини таблеток не заважають спектрофотометричному визначенню. Одержані результати показали, що за 20 хв розчинення перейшло у розчин понад 90 % діючої речовини від її номінального вмісту. Визначені валідаційні характеристики не перевищують критерії прийнятності: робасність (аналітичний розчин стабільний протягом години), лінійність (<$Ea~=~0,97~%~symbol Г~max a>, 1,92 %; b = 0,9931), коефіцієнт кореляції становить 0,9999, правильність (<$E0,52~%~symbol Г~max~delta>, 0,96 %) та збіжність (<$E2,24~%~symbol Г~max~DELTA sub as>, 3,0 %), прецизійність (<$E1,42~%~symbol Г~max~DELTA sub as>, 3,0 %), що дозволяє рекомендувати методику для використання у фармацевтичному аналізі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського