РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000451062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цимбалюк О. В. 
Порівняльний аналіз механокінетики скоротливої активності гладеньких м'язів міометрія щурів за дії каліксарену C-99 та уабаїну / О. В. Цимбалюк // Біол. студії. - 2014. - 8, № 1. - С. 63-72. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Відомо, що каліксарен із шифром С-99 селективно та з високою спорідненістю здатен інгібувати Na+, K+-АТР-азу (у порівнянні з відомим інгібітором цього ензиму - уабаїном) препаратів плазматичної мембрани гладеньком'язових клітин. Здійснено співставлення закономірностей впливу каліксарену С-99 й уабаїну (обидві сполуки в концентрації 10 мкМ) на спонтанні та індуковані (гіперкалієвим розчином, ацетилхоліном і окситоцином) скорочення поздовжніх гладеньких м'язів матки щурів. Скоротливу активність досліджували тензометрично в ізометричному режимі; аналіз кінетичних властивостей скорочень здійснено із розрахунком нормованих максимальних швидкостей окремо фаз скорочення (Vnс) і розслаблення (Vnr). Уабаїн і каліксарен С-99 односпрямовано змінювали спонтанну скоротливу активність, спричиняючи вірогідне підвищення амплітуди і частоти скорочень. Обидві сполуки однаковою мірою спричиняли зниження максимальної сили окситоцинових (0,1 МО) скорочень, викликаючи також пришвидшення наростання сили скоротливих відповідей (це відобразилось у підвищенні параметра Vnc). Також каліксарен С-99 і уабаїн не змінювали максимальну силу ацетилхолінових (10 мкМ) та K+-індукованих (80 мМ) скорочень і не впливали на характер наростання скоротливих відповідей (параметр Vnc залишався без змін). Чутливість швидкості розслаблення гладеньком'язових препаратів за дії уабаїну і каліксарену С-99 залежала від характеру стимулювання скоротливих відповідей: у випадку окситоцинових скорочень вона знижувалась, а K+-індукованих скорочень - залишалася без змін. Отже, уабаїн і каліксарен С-99 односпрямовано впливали на механокінетичні параметри спонтанних і викликаних агоністами та деполяризацією плазматичної мембрани скорочень міометрію щурів. Можна передбачити, що ефект каліксарену С-99 на функціонування гладеньких м'язів міометрію щурів є аналогічним до дії уабаїну й опосередковується інгібуванням натрієвої помпи плазматичної мембрани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322*738

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського