РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000451173<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільїна Т. В. 
Питання введення до Державної Фармакопеї України монографії "Марени кореневища і корені" / Т. В. Ільїна, А. М. Ковальова, А. Г. Котов, О. В. Гамуля // Фармаком. - 2013. - № 4. - С. 16-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Лікарська рослинна сировина (ЛРС) марени красильної - кореневища і корені - широко використовується в народній і науковій медицині України, Російської Федерації, країн Середньої Азії, Індії тощо. Назріла потреба дослідження можливості гармонізації національної законодавчої бази (ДФУ) щодо ідентифікації ЛРС - марени кореневища і корені - за макроскопічними, мікроскопічними ознаками та числовими показниками з вимогами ЄФ. Об'єктами дослідження були 8 зразків сировини марени кореневища і корені, заготовленої у АР Крим, поблизу м. Мелітополь, у м. Харків та РФ у 2012 - 2013 рр. Дослідження макроскопічної будови показало відповідність всіх зразків вимогам розділу "Зовнішні ознаки" ст. 76 "Корневища и корни марены" ГФ XI. Запропоновано ввести до національної монографії "Марени кореневища і корені" розділ "Ідентифікація А" для різаної сировини. Показано доцільність використання для мікроскопічної діагностики та ідентифікації ЛРС методу подрібнення її на порошок. У порошку виявлялись: фрагменти корка, корової паренхіми із подовжених клітин з рафідами оксалату кальцію або окремі рафіди оксалату кальцію, фрагменти судин деревини, серед яких зустрічалися судини сітчасті та драбинчасті, іноді з червонуватими тилами, фрагменти серцевини з крупних клітин або груп здерев'янілих судин. У досліджених зразках сировини клітини серцевини з потовщеними пористими стінками, які описано у ГФ XI, виявлені не були. До розділу "Числові показники" замість існуючих у ГФ XI нормувань "Інші частини марени", "Органічні домішки", "Мінеральні домішки" запропоновано ввести розділ "Сторонні домішки", у якому відобразити нормування органічних і мінеральних домішок. За показниками "Втрата в масі при висушуванні" та "Зола загальна" всі досліджені зразки сировини відповідали нормуванням, зазначеним у ГФ XI, тому до проекту монографії рекомендовано ввести саме ці регламентації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського