РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000451276<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернишов В. А. 
Фібриляція передсердь при коморбідності хронічної хвороби нирок та хронічній серцевій недостатності: вікові аспекти / В. А. Чернишов, А. О. Несен // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 199-203. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - уточнення вікових особливостей коморбідного взаємозв'язку між зниженням функції нирок у хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН) та фібриляцію передсердь (ФП). Проаналізовано 229 історій хвороб пацієнтів високого та дуже високого кардіоваскулярного ризику (113 чоловіків і 116 жінок) віком від 30 до 70 років з гіпертонічною хворобою II - III стадії, 2 - 3-го ступеня, з яких у 103 (44,9 %) осіб виявлено хронічну хворобу нирок (ХХН) I - II стадії. На підставі аналізу результатів стаціонарного обстеження пацієнтів встановлено, що у разі ХСН порушення функції нирок трапляється серед 41,7 % осіб літнього віку [середній вік 68 років]. Серед осіб із ХСН, асоційованою із ХХН, у літньому віці переважають жінки, у той час як у разі ХСН зі збереженою функцією нирок - чоловіки. Наявність у пацієнта ХХН обтяжує клінічний перебіг ХСН у літньому віці, що підтверджується існуванням зворотного кореляційного зв'язку між ШКФ та віком (r = -0,4; p << 0,001), а також ФК ХСН (r = -0,39; p << 0,001). До особливостей клінічного перебігу ХСН, асоційованої з ХХН в осіб літнього віку, слід винести частіше виникнення МР і ФП на тлі протеїнурії. Зроблено висновок про те, що в пацієнтів літнього віку ХХН має розглядатися як стан, що загрожує виникненню ФП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1 + Р414-323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського