РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000451304<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коновалова Т. С. 
Стан мікробіоценозу кишечника у хворих на вугрову хворобу та вплив його порушень на клінічний перебіг дерматозу / Т. С. Коновалова // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - визначити у хворих на вугрову хворобу чоловіків кількісні та якісні складові мікробіоценозу кишечника та проаналізувати можливість взаємозв'язку між ступенем відповідних дисбіотичних порушень і тяжкістю клінічного перебігу дерматозу. Наведено результати обстеження 138 чоловіків із запальною формою вугрової хвороби різного ступеня тяжкості за допомогою загальноклінічних, лабораторних та спеціальних методів дослідження, зокрема бактеріологічного дослідження кількісного та якісного складу мікробіоценозу кишечника пацієнтів. За результатами бактеріологічного дослідження кількісного та якісного складу мікробіоценозу кишечника виявлено високий вміст дріжджеподібних грибів роду Candida, а також інші кількісні та якісні порушення стану мікрофлори різного ступеня тяжкості, що було зумовлено проведенням неодноразових курсів антибіотикотерапії під час попереднього лікування цього дерматозу. Доведено існування взаємозвіязку між ступенем кількісних і якісних порушень мікробіоценозу кишечника та характером клінічного перебігу вугрової хвороби у чоловіків і тяжкістю шкірного запального процесу. Висновки: встановлено існування тісного взаємозв'язку між станом мікроекології травного каналу та характером клінічного перебігу вугрової хвороби. Дисбактеріоз кишечника може слугувати одним із чинників хронізації запального процесу та розвитку рецидивів вугрової хвороби. У зв'язку з цим у разі встановлення діагнозу вугрової хвороби доцільним є комплексне клінічне дослідження стану травного каналу та мікробіологічне дослідження мікроекології кишечника в цих хворих. Результати відповідних досліджень обов'язково мають бути враховані під час розроблення тактики комплексної індивідуалізованої терапії, зокрема стосовно раціональності призначення антимікотичних препаратів системної дії та пробіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського