РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000451305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вірстюк Н. Г. 
Роль адипоцитокінів у перебігу псоріазу на тлі метаболічного синдрому / Н. Г. Вірстюк, М. М. Никифорук // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 1. - С. 48-51. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - встановити взаємозв'язок між рівнями лептину, адипонектину і тяжкістю перебігу псоріазу на тлі метаболічного синдрому (МС). Обстежено 74 хворих на неускладнений бляшковий псоріаз. Пацієнтів було поділено на дві групи: I група - 38 хворих на псоріаз без МС; II група - 36 хворих на псоріаз з МС. До групи контролю увійшли 20 здорових осіб. Для оцінки тяжкості псоріазу використовували PASI. Метаболічний синдром діагностували згідно з рекомендаціями International Diabetes Federation (2005). Проводили визначення ІМТ, ГТТ, El, HOMA-IR, ЗХС, ТГ, ХС ЛПВЩ, ЛПНЩ, ЛПДНЩ. Рівні лептину та адипонектину визначали за допомогою імуноферментного аналізу. Клінічні вияви псоріазу були більше вираженими у хворих з діагностованим МС. За показниками ліпідного спектра крові виявлено більше виражені зміни в пацієнтів з поєднанням псоріазу та МС, що характеризувалися збільшенням вмісту в крові ХС, ТГ, ЛПНЩ і ЛПДНЩ та збільшенням у крові показників інсулінорезистентності - EI та HOMA-IR. Псоріаз у пацієнтів з МС характеризується більш високим вмістом лептину в сироватці крові і низьким рівнем адипонектину сироватки, ніж у пацієнтів без МС та порівняно з контрольною групою. Висновки: результати дослідження свідчать про взаємозв'язок між рівнем лептину, адипонектину і тяжкістю перебігу псоріазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-3 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського